Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je przygotować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować? Bojowniki, ze powodu na bliskie piękne ubarwienie, dosyć często wybierane są do uprawy w codziennych zbiornikach. Oczywiście jak inne zwierzęta, które przeznaczamy na domowych pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do mieszkania właściwej sytuacji i zdrowia.

Bardzo znaczącym jest, by zapewnić im jako najlepsze warunki do rozwoju – dzięki temuż będziemy mogli bawić się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli pragniemy zapewnić naszym zwierzętom idealne warunki do rozwoju, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niekorzystne – wymagają one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i wpływają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego człowieka przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta przydaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba typów jest istotniejsza, akwarium powinno pamiętać co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, a w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w granicach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było odporne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, należącymi do unie ryb labiryntowych, i wtedy znaczy, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z atmosfery. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć idealnie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy wówczas także inną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w określonej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto napisać na chwila roślin, które będą wykonywały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub drugie elementy podłoża, jak skały w trudniejszym kolorze. Da nam więc idealne warunki do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno stanowić zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody przynajmniej raz w tygodniu, dla utrzymania jej jedynej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments