Dlaczego warto wybrać szafy gastronomiczne ze stali nierdzewnej Orest?

Dlaczego warto wybrać szafy gastronomiczne ze stali nierdzewnej Orest?

Warto przeczytać

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia lokali gastronomicznych są funkcjonalne meble w części kuchennej. Ze względu na konieczność wyjątkowego poziomu utrzymywania czystości i higieny miejsc pracy muszą one spełniać dość rygorystyczne wymogi. Ważna jest również ochrona zarówno wykorzystywanych przyrządów, jak i przechowywanych półproduktów przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Na co powinno się więc zwrócić uwagę wybierając meble gastronomiczne?

 

Wygoda i funkcjonalność

W kuchniach popularnych restauracji często panuje atmosfera pośpiechu, czy nawet nerwowości. W końcu każde potknięcie związane zarówno ze sposobem przyrządzenia potrawy, jak i czasem oczekiwania klienta może zaważyć na prestiżu lokalu. Dlatego nie można ryzykować przysparzania pracownikom dodatkowej dawki nerwów przez trudny lub niewygodny dostęp do naczyń i produktów. W związku z tym, szafy gastronomiczne powinny być dobrane odpowiednio do wnętrza lokalu. Firma OREST posiada w swojej ofercie meble zarówno przyścienne, jak i przelotowe. Te ostatnie, otwierane z dwóch stron, doskonale spełniają swoje zadanie jako funkcjonalne granice pomiędzy różnymi częściami kuchni. Umożliwiają na przykład układanie na półkach gotowych dań przez kucharzy, dzięki czemu kelnerzy nie roznoszą kuchennego bałaganu po całej restauracji.

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę przy planowaniu funkcjonalnej aranżacji miejsca pracy jest sposób otwierania szaf. Obok mebli z drzwiami skrzydłowymi, można bowiem zakupić również takie, które posiadają drzwi rozsuwane. Szafa gastronomiczna z drzwiami suwanymi umożliwia wykorzystanie przestrzeni, która nie jest używana w przypadku tradycyjnie otwieranych skrzydeł drzwiowych. Najważniejsze jest oczywiście dobranie wyposażenia do indywidualnych potrzeb pomieszczenia kuchennego. Atutem zastosowania drzwi suwanych jest szybszy i łatwiejszy dostęp do wnętrza szafy, co okazuje się być bardzo ważne w lokalach, w których wśród pracowników panuje duży pośpiech. Możliwość wykorzystania miejsca po obu stronach mebla jest ogromną zaletą w mniej ustawnych pomieszczeniach.

Jakość materiałów i trwałość produktów

Głównym powodem stosowania w lokalach gastronomicznych mebli ze stali nierdzewnej jest skuteczność ochrony przechowywanych w nich przedmiotów i żywności. Dlatego przy zakupie szaf gastronomicznych zaleca się zwrócenie uwagi na jakość zastosowanych do ich produkcji surowców. Firma OREST oferuje produkty, które odznaczają się nie tylko użyciem solidnych materiałów, ale również wysoką jakością wykonania. Dzięki temu, stalowe szafy są przede wszystkim odporne na działanie wilgoci. Utrzymanie suchego środowiska wewnątrz mebla jest wyjątkowo ważnym zadaniem w pomieszczeniu pełnym parujących garnków. Poza tym, powierzchnia użytych surowców wykazuje dużą odporność na działanie środków chemicznych.

Szafy gastronomiczne ze stali nierdzewnej Orest to stabilne spawane konstrukcje, które spełniają wymogi wszystkich norm dotyczących wyposażenia kuchni przemysłowych. Ich solidność wynika nie tylko z użycia materiałów odpornych na wysokie i niskie temperatury. Dzięki zastosowaniu wytrzymałych mechanizmów rolkowych w meblach z drzwiami suwanymi, systemy otwierania funkcjonują płynnie i bezproblemowo nawet przy intensywnym i długotrwałym użytkowaniu. Również wykorzystanie w drzwiach magnetycznego zamknięcia jest dużym atutem.

Indywidualne zapotrzebowanie na meble różni się w zależności od układu wnętrz i organizacji pracy w lokalach. Warto więc skorzystać z oferty umożliwiającej dobór szaf zarówno pojedynczych, jak i podwójnych niezależnie od modelu i sposobu otwierania drzwi. Możliwy jest wybór mebli zarówno w wielu rozmiarach, jak i z różną ilością półek umożliwiających regulację wewnętrznej przestrzeni. Oprócz ochrony przechowywanych zasobów przed czynnikami zewnętrznymi, czasem konieczna jest również kontrola ich dyspozycji. W takim przypadku możliwe jest zamontowanie przez producenta zamka w wybranej szafie. Dobra organizacja pracy ma kluczowy wpływ na powodzenie lokalu gastronomicznego, dlatego warto rozsądnie zaplanować dobór wyposażenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments