Hurtownie, sklepy czy składy budowlane – gdzie najlepiej kupować artykuły budowlane?

Hurtownie, sklepy czy składy budowlane – gdzie najlepiej kupować artykuły budowlane?

Promocja i Reklama

Budownictwo to szeroka kategoria działań związanych z budownictwem mieszkaniowym i komercyjnym, obejmująca na ogół budowę budynków lub dowolnego rodzaju infrastruktury. Budowa to proces przygotowania i przeprowadzenia wydarzenia, takiego jak budowa domu lub innej konstrukcji. Obejmuje ona również prace, które mogą być wykonywane przez maszyny. Specjaliści budowlani mogą być zaangażowani w pracę, która obejmuje zarówno ciężkie prace fizyczne w budownictwie, jak i wiele specjalistycznych zawodów, w tym spawanie, stolarstwo, blacharstwo i murarstwo. Projekty budowlane mogą być związane ze wznoszeniem nowych budynków lub modyfikacją czy naprawą istniejących struktur.

Materiały budowlane i konstrukcyjne – jakich surowców używa się w branży? Cegły i pustaki – konieczność na budowie

Cegły i pustaki to popularne materiały budowlane, które są wykorzystywane od wieków. Są łatwe do zdobycia i łatwo się z nimi pracuje. Zanim jednak rozpocznie się jakikolwiek projekt budowlany, warto dowiedzieć się więcej o tego typu materiałach, aby mieć pewność, że są one właściwie wykorzystywane.

 • Konstrukcja z cegieł

Cegły są produkowane z gliny i piasku (lub czasami cementu), które są łączone w formie i wypalane w piecu w bardzo wysokiej temperaturze. Po ostygnięciu, cegły mogą być cięte na dowolny kształt potrzebny do budowy. Istnieje kilka różnych rodzajów cegieł. Cegła licowa, która ma gładką powierzchnię, jest używana do brukowania ulic i murów ogrodowych. Z kolei np. cegły drążone są wykonane z otworami w nich, aby zmniejszyć wagę materiału, zachowując jednocześnie wytrzymałość i trwałość.

 • Konstrukcja z pustaków

Pustaki występują w wielu różnych kształtach i rozmiarach, ale wszystkie mają między sobą przestrzeń powietrzną. Dzięki temu są lekkie i łatwe w transporcie, ale sprawiają też, że są mniej trwałe niż ściany z litego bloku. Ściany z pustaków są zazwyczaj zbudowane przy użyciu zaprawy połączenia między każdym pojedynczym bloku, co umożliwia wyciek wody wokół połączenia między dwoma kawałkami muru pracować razem.

Hurtownie, sklepy czy składy budowlane – gdzie najlepiej kupować artykuły budowlane?

Hurtownie budowlane – szeroki asortyment materiałów budowlanych i wykończeniowych renomowanych producentów

Można by było zadać sobie pytanie, dlaczego warto kupować w hurtowni budowlanej? Czy szybciej i wygodniej nie byłoby przejechać się do sklepu budowlanego? Być może. Jednak warto pamiętać, że hurtownia budowlana oferuje szeroki asortyment materiałów budowlanych i wykończeniowych w jednym miejscu. Sklep budowlany może nie być tak dobrze wyposażony. Drugi istotny aspekt to cena – w hurtowni można złożyć zamówienie na większe ilości produktów takich jak wełny mineralne czy farby, ponosząc mniejszy koszt niż w przypadku sprzedaży detalicznej.

Hurtownia budowlana to miejsce, w którym znajdziemy szeroki zakres materiałów budowlanych. Wśród nich są m.in.:

 • cegły i inne wyroby murarskie;
 • cement i beton;
 • szkło i produkty szklane;
 • płyty gipsowe i gipsowo-kartonowe;
 • izolacje;
 • materiały i pokrycia dachowe;
 • drewno i produkty drewniane;
 • farby kabe i lakiery;
 • silikony, kleje, uszczelniacze.
 • narzędzia tradycyjne i duży wybór elektronarzędzi;
 • gwoździe, śruby, wkręty.

  Hurtownie, sklepy czy składy budowlane – gdzie najlepiej kupować artykuły budowlane?

Hurtownia budowlana – dlaczego warto robić tak zakupy? Szeroki wybór produktów – najlepsze materiały w niskich cenach

Klienci korzystający z oferty hurtowni budowlanych z pewnością doceniają wygodę takich zakupów. Jednak nie każdy wie, jakie korzyści z tego płyną. Oto kilka z nich:

 • klient uzyskuje lepsze ceny. Hurtownie budowlane sprzedają produkty hurtowo, więc automatycznie ceny za nie są niższe niż w sklepie budowlanym. Zakupy hurtowe oznaczają również, że klient ma więcej opcji, jeśli chodzi o wybór materiałów;
 • klienci mają większe możliwości co do wyboru towaru, m.in. pod względem jakości i koloru. Jeśli natomiast hurtownia nie posiada pożądanego produktu w magazynie, zwykle możliwa jest jego szybka dostawa w ilościach hurtowych;
 • klient nie musi długo czekać na dostawę. Większość hurtowni budowlanych posiada magazyny, w których przechowuje swoje produkty przed sprzedaniem ich klientom. Oznacza to, że nie trzeba czekać na samochody dostawcze lub ciężarówki, które utknęły w korkach – materiały zamówione w hurtowni zostaną dostarczone do klienta od razu (lub tak szybko, jak to możliwe).

Artykuł powstał przy współpracy z hurtownią budowlaną https://batel.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments