{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam w znacznym stopniu uprościć życie. W jaki sposób budować dobrą historię kredytową? O jakich kwestiach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia wiążąca się z zaciąganiem kredytów a także zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą przeszłość finansową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności podczas zaciągania kolejnych kredytów. Jeżeli mamy zamiar złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób dbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów oraz parę wiadomości odnośnie zakupów na raty spłaconych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank może ocenić wiarygodności przyszłego klienta. W najgorszej sytuacji są te osoby, które brały już dawniej pożyczki, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą na czas.

Takie osoby są dla placówek bankowych mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments