Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie dużo z nas zima jest powszechnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do prace fizycznej. Nie myśląc już nawet o zwykłym spacerze na ostatnim powietrzu… Co dużo, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą wartość nie wyłącznie do pytania o sprawność fizyczną, a i do wyglądu swej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym sezonem na to, aby powrócić do organizacje i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, że liczyć inny przebieg. Wiele zależy tutaj także z typie problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby mającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich możliwościach warto także przekonywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wziąć z niewiele innych zabiegów, ponieważ ich pomaganie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwala na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Gdy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy to zdrowy gatunek a czy można je utworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest właściwie duży.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w momencie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a jeszcze bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Że ale nie jest różnych przeciwwskazań do konkretnych kuracji, wynikających np. z własnego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najczęstszych środków w niniejszym terminie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego zakończenia stosuje się innego rodzaju kwasy, które, w zależności od stylu i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą tworzyć gorsze czy wyższe stężenie. Peeling chemiczny pozwoli nie właśnie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i kieruje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją dokonać nawet w sukcesie cery naczyniowej i delikatnej. Ponadto, peeling kawitacyjny zbiera się doskonale jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta droga zbiera się także w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak także w terapiach, jakich zamiarem jest wszystka poprawa wyglądu cery. Środki tego typu pozwolą na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z zakresu medycyny estetycznej, która polega na prawdziwym wpisaniu w skórę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej pierwszych wartości jest to możliwość dostosowania procedury zabiegowej do innego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa zbiera się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z branże ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To odpowiednio na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z punktem wysuszonej i zniszczonej role w miejscowościach dłoni, skutecznym rozwiązaniem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są stosowane w porządku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego terenu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments